You are here: Почетна Корисници / станари

Корисници/станари

Е-пошта Печати PDF
ЛогоНазивОпис
Itema Solutions_logo „Итема Солушнс“ „Итема Солушнс“ нуди услуги од областа на софтверското инженерство, развој на софтверски решенија, развој на бази на податоци, податочни складишта и предиктивна аналитика.
yes "YES Network project" - USAID

"USAID project - YES Network" или "Младинска мрежа за стекнување на вештини за вработување" е петгодишен проект финансиран од Агенцијата на САД за меѓународен развој (USAID). Неговата реализација има за цел зајакнување на вештините за вработување кај младите во Македонија, на возраст помеѓу 15 и 27 години. Тие располагаат со седишта во повеќе градови, меѓу кои и во Битола, лоцирани во просториите на Бизнис Инкубатор Битола.

artom "Артом Студиос" "Артом Студиос" е компанија која се занимава со графички веб дизајн и изработка на идејно решение според потребите на клиентите. Врши изработка на дизајн за промотивни и рекламни материјали, логоа, флаери и сл.
Crafting Крафтинг Инженеринг

"Крафтинг инженеринг" - Битола, нуди различни услуги од областа на градежништвото како што се проектирање, изведување, надзор, а во тек е и трговија со градежни материјали. Стручното образование и долгогодишното искуство во дејноста, се носители на успешната работа.

10.ins media ИНС Медиа ДООЕЛ

Печати корпоративен материјал, големи формати на секаков вид на материјали, брендирање на возила. Производите се наменети за маркетинг на компаниите. Примарна цел на компанијата е да обезбеди квалитетно, навремено, иновативно и пред се економски исплатливо печатење на секакви медиуми. Компанијата работи на принципот донесено – испечатено, брза и квалитетна услуга.

30.pixart logo Pixart

PixArt работи во областа на графичкиот дизајн: Дизајн на пакувања, принт,дизајн, лого, 3D анимации, графички подготовка за печатење,брендирање на возила и објекти, билборди итн. Мисијата на компанијата е со современи методи и вештини да се понудат квалитетни производи и услуги за идните графички решенија.

Nova_Solutions Нова Солутионс

Нова Солутионс е компанија која  нуди решенија за интернет страни, почнувајќи од одржување и развој на веб-страни, електронски бизнис, електронска трговија, електронско учење и интернет маркетинг, односно промоција на веб-страните на интернет и со тоа зголемување на посетителите на страната. Она што ја издвојува Нова Солутионс од останатите е одржувањето на веб-страните.

Виртуелни Корисници/Станари

ЛогоНазивОпис

Горна Куќа

Вила и ресторан Горна Куќа, лоциран во с. Слепче, Демир Хисар, на своите клиенти им нуди преноќување и прекрасна атмосфера со одлична храна и голем избор на пијалоци.

Сион

Козметички салон Сион од Охрид нуди голем број разновидни третмани за лице, маникир, педикир, надоградба на нокти и масажи

Ас Тара

Пица ресторан лоциран во Крушево, кој нуди голем избор на пици, тестенини, салати, десерти, алкохолни и безалкохолни пијалоци. Нуди пријатна и релаксирачка атмосфера.

Eко Солар

Еко Солар, лоциран во Могила на своите клиенти им нуди  инсталација на парно греење, монтажа на сончеви колектори, водовод и одвод.

Љубов 2011

Кафе бар Љубов, лоциран во центарот на Крушево ги нуди сите видови на кафе,  алкохолни и безалкохолни пијалоци.

Беговци

Беговци е фарма за крави која се наоѓа во Новаци и се занимава со производство на сурово кравјо млеко.

Фарма Вајдеви

Фармата Вајдеви лоцирана во Новаци произведува сурово кравјо млеко.

Дабоми

Колонијална продавница која се наоѓа во Новаци.

 Еленик

Продавницата Еленик се занимава со малопродажва и е лоцирана во Новаци

Гламна 2005

Гламна 2005 е фирма лоцирана во Новаци, со главна дејност производство и продажба на пченица и пченка.

Зоро Компани

Ресторанот Зоро кој се наоѓа во Новаци на своите клиенти им нуди богата понуда на локални и национални јадења.

Коле Дизајн

Главната дејност на Коле Дизајн, лоциран во с. Рибарци, е обработка на дрво и производство на мебел.

Шлаке

Слаткарница Шлаке нуди голем број на слатки задоволства, торти и колачи за сите семејни прослави

ЈО-АН Комерц

Фирмата ЈО-АН Комерц нуди инсталација на парно греење, монтажа на сончеви колектори,  поставување на водовод и одвод, изработка на браварија.

Уник Кеик

Уник Кеик претставува работилница за производство и продажба на торти и колачи во свежа состојба. Нуди добра услуга, квалитет и домашно направени производи.

Калкулатор Плус

Калкулатор Плус претставува сметководствено биро со долгогодишно работно искуство и докажан квалитет кое нуди професионално водење на работата на фирмите

Термо Вод 2012

Термо Вод, лоциран во Охрид нуди продажба на клима уреди, монтажа на парно греење и сончеви колектори.

Многу Среќа

Фирмата Многу среќа, претставува колонијална продавница, лоцирана во Могила која нуди прехрамбени производи, хемиски производи и разни пијалоци.

Алема шоп

Трафика лоцирана во старата градска чаршија.

Даниго Веб

Такси компанија од Охрид која нуди локален, национален и меѓународен превоз.

 Logo 1_Masiv_DInamik_2013

Масив Динамик 2013

Бизнис Кафе е кафе бар лоциран во Охрид кој на своите клиенти им нуди богата понуда на кафе, алкохолни и безалкохолни пијалоци и сладолед.

Делокруг

Маркетинг агенција Делогруг, лоцирана во Прилеп, нуди маркетинг услуги, односно рекламирање во пишана форма - маркетинг списание. 

Чаниште

Чаниште претставува фарма за одгледување и продажба на полжави, во  Македонија и на странските пазари.

Димстонц

Пекара Димстонц нуди производство и продажба на леб и бели печива на територијата на Битола.

 969507 105664979640217_1006605654_n_Sentinel

Сентинел

Бутик Хемптон на своите клиенти им нуди продажба на квалитетна женска и машка гардероба.

Спера Ет Амаре 

Штрумфови игротека организира детски роденденски прослави во пријатана и весела атмосфера, и дневен престој каде децата го максимизираат своето задоволство.

Асторија Трејд

Асторија Трејд е продавница која нуди прехрамбени производи, пијалоци, производи за лична хигиена и училишен прибор.

 Logo Bjuti_Zon_Iv

Бјути Зон Ив

Бјути Зон Ив претставува салон кој се занимава со давање козметички услуги: маникир, педикир, надоградба на нокти и депилација.

 ENTERMONT LOGO_boja

Ентрмонт

Дејноста со која се занимава Ентермонт е трговија со градежна столарија, односно ефикасно решение и понуда за разубавување и обезбедување на поголема функционалност во домот.

Илија Транс

Фирмата се занимава со градски и меѓуградски такси превоз.

Марева Компани

Марева Компани, лоцирана во Охрид претставува млечан ресторан кој нуди производство и продажба на бели печива.

Kanela2

Слаткарница Канела

Слаткарница „Канела“ претставува место кое нуди огромно задоволство со своето мени на  десерти и солени закуски, прекрасен амбиент и пријатна забава.

City Kids

Игротека Сити Кидс

Игротека која нуди простор, со одличен амбиент, за прослава на детските родендени, каде постојат варијанти на закуп на простор или целокупна организација на роденден од страна на игротеката.

Anima

Анима

Компанијата „Анима“ на своите клиенти им нуди услуги за подобрување на психофизичката состојба и расположение со релаксирачки масажи и пилатес вежби.

Memory Production

Мемори Продукција

Видео продукција на своите клиенти им нуди снимање и сликање на фамилијарни веселби, видео продукција на видео спотови и професионално фотографирање.

Trio Kompani

Трио Компани

Компанијата "Трио Компани" од Охрид  функционира во три сфери и тоа: веб портал за огласување, изнајмување на компјутер, интернет и телефон, како и, продажба на компјутерска галантерија.

 Игодул

Лаунџ бар, со локација во централното градско подрачје, кој на своите клиенти им нуди прекрасна атмосфера со одлични иновативни јадења, закуски и пијалоци.

Елеганција-Орнела

Бутик за долна облека кој нуди: долен веш, пижами, пешкири, костуми за капење и др. со висок квалитет и прифатливи цени.

Алдароз

Специјализирана продавница за продажба на зрнести плодови со локација во центарот на градот.

Агро Дамс

Компанија која се занимава со трговија на големо со сточна храна.

Доком-Пром

Продажба на повеќе артикли кои можат да се категоризираат во следните категории на производи: стакларија, предмети за домаќинство, пластика, украси, како и ексклузивна галантерија на производи од брендовите Bohemia, Arcopal и Home Idea.

Биба Декор

Компанија која покрај трговијата, бутик за детска облека, работи и во сферата на услужните дејности - декорација на свадби и други свечености.

Јана Ексклузив

Салон за венчаници лоциран во Новиот Пазар во Битола.

Вули Плус

Колонијална продавница со локација во областа Ремо - Битола.

Пицерија Пинокио

Со локација на Широк Сокак, пицеријата на своите клиенти им нуди разни видови на пици, тестенини, скара, алкохолни и безалкохолни пијалоци.

Кафе бар Шема

„Кафе Бар Шема“ со локација во центарот на Могила, на своите клиенти им нуди одлична атмосфера и секаков вид на  алкохолни и безалкохолни пијалоци

Тавита

Салонот за убавина со локација во Охрид, на своите клиенти им нуди повеќе видови на масажи и физикална терапија за здравје и убавина

Ангора

Салонот за убавина со локација во Струга, кој нуди козметички и фризерски услуги, депилација и третмани на тело, масажи, пилинг на тело, алгопаковање и многу други.

Елена Комерц

Колонијална продавница со локација во село Обршани.

Ресторан Колта

Ресторан „Колта“ со локација во Могила нуди богато мени со традиционални и интернационални јадења.

Кафе бар Арт-Кафе

Кафе бар со локација на Широк Сокак кој нуди повеќе видови на кафе, бројни пијалоци и свежи сокови.

 Маринов Компани

Специјализирана продавница за продажба на зрнести плодови и маслинки со локација во Новиот Пазар во Битола.

Mихата Транс

Такси компанијата „Михата Транс“ на своите клиенти им нуди безбедно и навремено пристигнување до посакуваната дестинација.

Падрино

Компанијата „Падрино“ на свoите клиенти им нуди организирање на свадби и други свечености, како и кетеринг услуги.

Меџик Дизајн

„Меџик Дизајн“ на своите клиенти им нуди изведба, уредување и лед осветлување на ентериери.

Аманита Нова

Компанијата „Аманита Нова“ се занимава со откуп и преработка на еколошки органска храна.

Агро Транс Ком

Компанијата „Агро Транс Ком“ се занимава со откуп и продажба на пченица.

 Хем Мог

 Колонијална продавница со локација во Могила.

 Фризерско студио „Бошкоски“

Фризерското студио „Бошкоски“ од Прилеп на своите клиенти им нуди услуги како што се: стрижење, фарбање, фенирање, шатирање, маникир и сл.

BIMCS filip logo-01

 Б ИМЦС

"Б ИМЦС ДООЕЛ"- Битола односно „Бизнис интегрирани маркетинг и консалтинг услуги" е агенција која работи на принципот outsourcing - ангажирање на трети лица во изработката на одредени проекти. Понудата на услуги се состои од маркетинг кампањи, креирање на идентитет, маркетинг и бизнис стратегија, истражување на пазари, промоции, односи со јавноста и сл. Наменети за средни и големи компании со потенцијал за изградба на корпоративен имиџ, како и мали претпријатија кои се на самиот почеток.


 

Манс-Бит

Манс-Бит врши продажба на резервни делови и потрошен материјал за товарни моторни возила и приколици.

ТА Бела Роза

Бела Роза е туристичка агенција која на своите клиенти им нуди автобуски и авионски превоз како и туристички аранжмани на различни локации во земјата и странство.

 Сендвичара Пинокио

Сендвичарата „Пинокио“ со локација во центарот на град Охрид, на своите клиенти им нуди секаков вид на брза храна, како и алкохолни и безалкохолни пијалоци

Хрибо

Хрибо е компанија која располага со урбанизирано земјиште во село Крклино на кое се сместени хиподром, коњички клуб и луксузен ресторан.

Харт Метал

Компанија која врши обработка и
пресвлекување на челични материјали, одржување и поправка на
земјоделски машини и производство на делови за машини.

Ел Амигос

Таверната „Ел Амигос“ со локација во комплексот Нов Пазар на своите клиенти им нуди релаксирачка атмосфера и одличен избор на храна и пијалоци.

Патрон

Фризерско Студио „Патрон“ нуди врвни фризерски услуги по најновите трендови кои се изведуваат со исклучително квалитетни и веќе докажани производи за нега на косата

Кафе бар Дип

Кафе барот „Дип“ со локација на Широк Сокак на своите клиенти им нуди секаков вид на алкохолни и безалкохолни пијалоци, како и повеќе видови на кафе

Игучи

Кафе барот „Игучи“ со локација на Широк Сокак на своите клиенти им нуди секаков вид на алкохолни и безалкохолни пијалоци, како и повеќе видови на кафе

Александар 11

Такси компанија, која функционира под брендот "Фаворит", на своите клиенти им нуди безбедно и навремено пристигнување до посакуваната дестинација

Андреј БМК

Конфекциски производствен погон под брендот Андреј БМК кој изработува машка, женска и детска облека, како и изработка на работни одела, ХТЗ за аптеки, за теренска работа и воопшто за секоја дејност.

Ице Тим

Трафиката „Ице Тим“ на своите клиенти им нуди голем број на весници и списанија, кондиторски производи, кифли,при-пејд картички, печатарски услуги и слично.

Кафе бар „Пит Стоп“

Кафе барот „Пит Стоп“ со локација во комплексот Нов Пазар на своите клиенти им нуди секаков вид на алкохолни и безалкохолни пијалоци, како и повеќе видови на кафе

„МВБ Металс“

Шанк во склоп на обложувалницата Спорт Лајф, каде може да се најдат секаков вид на безалкохолни пијалоци, повеќе видови на кафе и чаеви и освежителни пијалоци.

„Егзотик Пет Шоп“

 

Продажниот салон за домашни миленичиња „Егзотик Пет Шоп“ на своите клиенти им нуди секаков вид на домашни миленичиња, како и храна и опрема за истите.

„Кинетик Баланс“

„Кинетик Баланс“ е специјализиран дуќан за кинези терапија, каде освен оваа терапија се нуди и услугата личен тренер.

 „Ел Греко“

Таверна „Ел Греко“ со локација на Широк Сокак, нуди традиционални и интернационални јадења, закуски, секаков вид на пијалоци, прекрасен амбиент и пријатна атмосфера.

„Бар Код Шоп“

Бутикот „Бар Код Шоп“ на своите клиенти им нуди облека од американската позната марка Fruit of The Loom кој произведува облека од најквалитетниот памук во светот.

„Фросе +“

Пекарата „Фросе +“ од Прилеп, на своите клиенти им нуди секаков вид на производи од лиснато тесто, како и повеќе видови на кифли и пици.

„Синг Кили“

„Синг Кили“ на своите клиенти им нуди икони, метална галантерија, крстови, бројаници, ланчиња и други предмети од рачна изработка.

„Итема Солушнс“

„Итема Солушнс“ нуди услуги од областа на софтверското инженерство, развој на софтверски решенија, развој на бази на податоци, податочни складишта и предиктивна аналитика.

„Оскар“

Мотел и ресторан „Оскар“ на своите клиенти им нуди вкусни и традицинални јадења, скара, пици, тестенини, салати и секаков вид на пијалоци, како и мотелски услуги.

„ЈК Травел“

ТА „ЈК Травел“ на своите клиенти им нуди автобуски и авионски превоз како и туристички аранжмани на различни локации во земјата и странство.

„Панк Мобил“

„Панк Мобил“ на своите клиенти им нуди продажба на мобилни телефонски уреди и галантерија, како и сервис услуга за истите.

„Здраве“

Такси компанијата „Здраве“ на своите клиенти им нуди безбедно и навремено пристигнување до посакуваната дестинација.

„Крис Фил“

Автопералната „Крис Фил“ на своите клиенти им нуди надворешно и внатрешно перење на автомобили и останата превозни средства, како и целосно миење на мотор.

„Ројал Логистик Интернационал“

„Ројал Логистик Интернационал“ - Охрид нуди логистичка поддршка и одржување на воени борбени возила на Министерството за одбрана исклучиво од американско производство.

„Компас Травел“

ТА „Компас Травел“- Охрид, на своите клиенти им нуди туристички услуги, услуги на туристички водич, најразлични аранжмани за дестинации во земјата и странство, како и посредување при сместување на туристи во Охрид.

„Мис Стон Компани“

Ресторанот „Мис Стон“ со нова атрактивна локација во центарот на градот Прилеп, е пријатно место за деловни ручеци, состаноци, прослави и дружби.

„Божиловиќ“

„Божиловиќ“ е брендиран маркет кој во својот продажен асортиман нуди исклучиво македонски производи.

„Чашитовски“

Компанијата „Чашитовски“ се занимава со фармерско производство на полжави одгледувани во еколошки здрави услови со континуиран квалитет.

„Глаголи“

„Глаголи“ со локација на Широк Сокак во облик на book-store, на своите клиенти им нуди актуелна и квалитетна домашна и странска литература.

 „Кај Злате Козаро“

Ресторанот „Кај Злате Козаро“ на своите клиенти им нуди мени од топли предјадења, свежи салати, закуски, специјалитети од македонската национална кујна, скара и риба, како и секаков вид на алкохолни и безалкохолни пијалоци.

„Маком Компани“

„Маком Компани“ на своите клиенти им нуди широк асортиман на компјутери, компјутерски делови и галантерија за истите, како и сервис услуги.

„Сале-Дизајн“

Компанијата „Сале-Дизајн“ на своите клиенти им нуди градежно-дизајнерски услуги и тоа: монтажа на гипс картон, глетовање, бојадисување, редење на плочки, дизајнирање на зидови и сл.

„Ај До 2012“

Компанијата „Ај До 2012„ од Струга, на своите клиенти им нуди комплетна организација и декорација на свадби, крштевки, сунети и други свечености, како и кетеринг услуги.

„Никол Нова“

Компанијата „Никол Нова“ се занимава со произвoдство и продажба на полиетиленски, книжни и најлонски кеси.

„Еквилибриум Консалтинг“

Сметководственото биро „Еквилибриум Консалтинг“ на своите клиенти им нуди секаков вид на сметководствени услуги и тоа: водење на финансиско и материјално книговодство, пријава-одјава на работници, пополнување на даночни пријави, изготвување на завршни сметки и конултантски услуги.

 

"Ле Ал Фи"

Пицеријата „Ле Ал Фи“ со локација во Новиот Пазар во Битола, на своите клиенти им нуди голем избор на пици, како и алкохолни и безалкохолни пијалоци.

„Аколада Консалтинг“

Сметководственото биро „Аколада Консалтинг“ на своите клиенти им нуди секаков вид на сметководствени услуги и тоа: водење на финансиско и материјално книговодство, пријава-одјава на работници, пополнување на даночни пријави и изготвување на завршни сметки, како и консултантски услуги.

„Футеско“

„Футеско“ со локација во градскиот пазар во Прилеп претставува специјализирана продавница за сувомеснати и млечни производи.

 „Мони Вера Трејд“

Бутикот „Мони Вера Трејд“ со локација во старата битолска чаршија, на своите клиенти им нуди широк асортиман на елегантна и класична женска облека за сите возрасти.

„Лук Стор“

Бутикот „Лук Стор“ нуди машка, женска и детска конфекција од увозно потекло со строго утврден квалитет и дисконтни цени.

„Дага-Фешн“

Бутикот „Дага-Фешн“, лоциран во старата градска чаршија, на своите клиенти им нуди широк асортиман на машка, женска и детска облека.

 „Јаснадом“

Агенцијата за недвижности „Јаснадом“ посредува при купопродажба или изнајмување на имот и нуди консултации при продажба, изнајмување или купување на недвижен имот.

„Сити Лук“

Козметичкиот салон „Сити Лук“-Охрид, на своите клиенти им нуди козметички услуги и тоа: целосна депилација, депилација на веѓи, надградба на нокти, кoрекција на нокти и ставање на гел на нокти.

„Хело Смарт“

„Хело Смaрт“ е официјален застапник на телекомуникацискиот оператор Оне-Македонија и на своите клиенти им нуди пакет услуги и производи од асортиманот на Оне-Македонија, мобилни телефони, фотоапарати, компјутери, галантерија и сервис.

„Коно Пица“

„Коно Пица“ на свите клиенти им нуди три типа на производи кои се подготвуваат по лиценцирана технологија од италијанскиот бренд Kono Pizza и тоа: конопица класик, конопица фрескисими и кони долчи.

„Дијапеми“

Такси компанијата „Дијапеми“ на своите клиенти им нуди безбедно и навремено пристигнување до посакуваната дестинација.

„Вивал“

Сметководственото биро „Вивал“ на своите клиенти им нуди секаков вид на сметководствени услуги и тоа регистрација на фирми, пријава и одјава на работници, водење на материјално и финансиско сметковoдствo, пополнување на даночни пријави и изготвување на завршни сметки.

 l design

Л-дизајн студио

Л-дизајн студиото врши уникатна изработка на екслузивни венчаничи по избор на клиентот и свечени фустани со комплетно рачна изработка (од дизајн, преку моделирање, па до финален производ)

ГБ-КВ Транзит

„ГБ-КВ Транзит“ е такси компанија која се занимава со превоз на патници и тоа: во градот, во земјата и надвор од земјата. На своите клиенти им нуди безбедно и навремено пристигнување до посакуваната дестинација.

 photo

Авто перална "Бабулина"

Компанијата се занимава со одржување и поправка на моторни возила и тоа: миење на коли, одржување на авто делови и перење на теписи.

Јована Алекмина

Бутикот за долна облека „Јована Алекмина“ на своите клиенти им нуди: долен веш, хулахопки, чанти, костими за капење и др. со висок квалитет и прифатливи цени.

 Petrovski AS_Logo-01

Петровски АС

Продавницата за подароци „Петровски АС“, со локација во старата битолска чаршија, се занимава со трговија на производи за подарок и лична употреба, како и со кетеринг услуги и целосна организација на свадби.

Фризерско студио „Кул“

Фризерското студио "Кул" постои повеќе години и се карактеризира со успешна работа, на исклучително високо ниво, во областа на фризерството и негата на коса.

Денмарк Компани

Денмарк Компани е ново трговско друштво кое на македонскиот пазар делува во сферата на земјоделието, а е ориентирано кон трговија со пченица.

 Mr. Food

Сендвичара "Мистер Фуд"

Сендвичарата "Мистер Фуд" со локација во подрумот во Пелагонка 2, на своите клиенти им нуди разновидна брза храна. Она што ја издвојува оваа сендвичара од останатите е работното време - од 22 до 05 часот.

Авто-Спа Центар

Автопералната „Авто-Спа Центар“ на своите клиенти им нуди надворешно и внатрешно перење на моторни возила, перење на теписи и хемиско чистење на моторни возила, со најсовремени средства за чистење кои чистат без ризик од оштетување на возилото.

Билјард клуб "Зац"

Билјард клубот „ЗАЦ“ со локација во централното градско подрачје, на своите клиенти им нуди одлична забава. Располага со билјард маси, пикада и play-station игри. Исто така на своите клиенти им нуди и освежителни пијалоци и кафе.

Интернет кафе "Близард"

Интернет кафето Близард  на своите клиенти им нуди користење на интернет, забавни компјутерски и play-station игри, како и освежителни пијалоци и кафе.

 Logo NajdiRabota

Веб страна www.najdirabota.com.mk

Оваа веб страница е наменета за собирање на сите огласи за вработување објавени во медиумите во Македонија, како и можност за огласување од страна на компаниите директно на самата веб страна.

 logo Papaz_Caffe

Кафе бар „Папаз“

Кафе барот „Папаз“ претставува место во кое клиентите се релаксираат во соодветната музика, беспрекорната послуга и мноштвото пијалоци. Атрактивната локација и просторната можност на објектот придонесе „Папаз“ на пазарот да понуди уште една услуга, а тоа е хотелското сместување.

Пекара "Дрвен Пазар"

Пекарата "Дрвен Пазар" работи 24 часа на ден, секој ден, и на своите клиенти им нуди топол и вкусен леб, бели пецива и слатки во свежа состојба кои се печат во печка на дрва.

 SHATOR Hotel_logo_LowRES

Хотел и ресторан "Шатор“

Хотел и ресторан „Шатор“ се наоѓа на подпелистерскиот локалитет с. Трново, кој претставува едно несекојдневно здание. Она што го издвојува од другите е модерниот и пријатен амбиент, незаменливата традиционална кујна и модерниот дизајн на хотелските соби.

 logo Signatura

 „Сигнатура“

„Сигнатура“ се занимава со дистрибуција и промет на медикаменти на големо и тоа: лекови, помошни лековити средства, медицински помагала и додатоци во исхрана, а во својот асортиман има над 1500 различни производи кои ги пласира во аптеките во Битола, Прилеп, Охрид, Струга, Ресен и Демир Хисар.

 cITY LOGO_CISTO_2

Ноќен клуб "Сити Клуб"

Ноќниот клуб "Сити Клуб" на своите клиенти им нуди точно дефинирана програма, на забави со естрадни уметници како од нашата држава така и од балканските земји, со изведби во живо. Освен забавната програма на располагање на клиентите им се и секаквиот вид на алкохолни и безалкохолни пијалоци.

 „С&Д Стојковски“

 Компанијата „С&Д Стојковски“ на своите клиентите му обезбедува огревно дрво од видот на Бука и Даб, т.е. двата вида кои најчесто се користат и овозможуваат долготрајно согорување и ослободување на голема топлина.

"Стерјев Арт"

"Стерјев Арт" се бави со рачна изработка (сликање) на слики и изработка на икони како и трговија со широк асортиман на ракотворби, сувенири и украси, а како производи се наоѓаат: слики и икони од византиски стил, копии од артефакти пронајдени во Македонија, оригинален охридски бисер, графики од дрво, сувенири автентични за Македонското подрачје, украси, ракотворби, вазни и др.

 logo Pontika

"Понтика"

"Понтика" е компанија која се занимава со производство на лешници, чиј плод е богат со незаситени масти, киселини, протеини, витамини и минерални соли, а има и енергетски својства.

 "Евро Поп 87"

"Евро Поп 87" е менувачница, односно деловно место каде се врши размена на странски валути во денари и обратно, како и конверзија помеѓу две странски валути. Лоцирани се во централното градско подрачје.

 LOGO

"О2 Компани"

"О2 Компани" е компанија која се занимава со продажба на фитнес опрема, фитнес справи, додатоци за исхрана и спортска облека. Покрај продажниот асортиман врши и услуги кои се состојат од: изработка на диети, изработка на правилен начин на исхрана и изработка на тренинг програми.

 BIG Stop_Logo1

Маркети "Стоп Шоп"

Маркетите Стоп Шоп се наоѓаат во Охрид и располагаат со голем асортиман на прехрамбени производи, производи за лична хигиена, безалкохолни и алкохолни пијалоци, тутун, текстил, хемиски производи и специјализирани производи за бебиња.

 logo Fitform

"Фитформ"

"Фитформ" е познат фитнес и бодибилдинг клуб од Охрид кој работи  како друштво за пружање услуги во полето на професионалните тренинзи за здрав начин на живот, како што се бодибилдингот, фитнесот и правилниот начинот на исхрана.

 logo-pelafino

Тестенини "Пелафино"

Оваа компанија нуди палета на производи под брендот Пелафино, користејќи го познатото Дурум брашно кое доведува до висок квалитет на финалниот производ. Во палетата на тестенини застапени се 10 видови на макарони, јуфки, ризото, тарана и фиде.

 nito-

 "Конфекцијата НИТО"

"Конфекцијата НИТО" успешно функционира како заштитно друштво веќе 13 години работејќи по принципот ЛАН производство и нудејќи им на своите клиенти висок квалитет на услугите.

 logo-abc store

"АБЦ Стор"

"АБЦ Стор" е компанија која се занимава со трговија на големо и мало на компјутерска галантерија, фото апарати и GPS апарати за навигација. Нуди широк асортиман на лаптоп и десктоп компјутери, дигитални апарати и ташни за лаптопи и дигитални апарати.

 Nemo logo

Игротека "Немо"

Игротеката "Немо" нуди едукативно забавни услуги со висок квалитет постигнат преку соодветна методологија на работа, а наменети за деца од 3-5 години. Нуди целокупна организација на родендени или само закуп на простор, како и дневен престој за деца.

 B-2 Dizajn_logo

"Б-2 Дизајн"

"Б-2 Дизајн" е компанија кој делува во гранка од сферата на градежништвото, односно се занимава со монтажни интерни конструкции од гипс картон, молерисување, глетовање и монтажа на подни и ѕидни плочки.

 excel-logo-cmyk-1

Бутик "Excel"

Бутикот "Excel" нуди производи од познатиот грчки производител Verde, за кој е единствен и ексклузивен застапник. Асортиманот на производи се состои од женски чанти, чевли, накит и предмети од кожа, истите со висок квалитет, пристапни цени и препознатлив стил.

"Нова Ауто"

"Нова Ауто" е нов сервис за поправка и сервисирање на возила од марките Volkswagen, Audi, Seat и Skoda. На своите клиенти им нуди компјутерска дијагностика на механички дефекти, отклонување на механички дефекти, како и сервисирање на возила без каросериски зафати.

 logo Dimanijal

"Диманијал Ком"

Сендвичарата "Диманијал Ком" со локација во предворјето на средното Стопанско Училиште е со 20 годишното искуство и на своите клиенти им нуди хамбургери, тостови, хот-дог, сокчиња, чипси, смоки, чоколатца и сл, по ниски цени, а со долгогодишен квалитет и деликатесен вкус.

 logo Slow_Motion

"Slow Motion"

"Slow Motion" е компанија со седиште во Прилеп, која работи во областа на медиа и анимација, пред се во 2D/3D анимација, филм и мултимедија. Основачот на оваа компанија веќе подолго време работи во оваа област и има изработено бројни проекти за домашни и интернационални компании.

"Ортак Транс"

Компанијата "Ортак Транс" се занимава со откуп и продажба на огревно дабово и буково дрво и нивно дистрибуирање до клиентите. Она по што нивните услуги се барани на пазарот е пристапната цена и разумниот рок на испорака.

 

"Астрит Фарм"

 

"Астрит Фарм" е комплетно насочена кон добивање на високо квалитетно сирово кравско млеко. Фармата се наоѓа во село Доленци.

 

"Давита"

 

Основната дејност на компанијата "Давита" е дистрибуција на брендирани еколошки производи за хигиена на јавни објекти од познатиот грчки бренд Hygiene Service, како и нивна монтажа, одржување и сервис.

 Ango Grafika_LOGO  

"Анго Графика"

 

Компанијата "Анго Графика" со локација во Нова Битола, се занимава со печатење на секакви производи кои се на основа текстил како што се маици, работна облека, торби, ташни и останати производи.

 Фризерското студио "Снеже"

Мотото на фризерското студио "Снеже" е "Здравата и негувана коса е всушност убава коса". Ова студио нуди врвни услуги во фризерството по најновите трендови кои се изведуваат со исклучиво квалитетни и докажани производи за нега на косата.

 logo Laki_KS  Гостилница "Лаки"

Гостилница "Лаки" се наоѓа во Прилеп и нуди ресторански услуги и тоа подготовка и служење на храна, традиционална прилепска скара, пици и пастрмајлии, како и алкохолни и безалкохолни пијалоци.

 logo eva_fashion  Бутик "Ева Фешен" Бутикот "Ева Фешен" со локација во наjстрогиот центар на градот нуди секаков вид на машка и женска долна облека, купачи, пижами, како и модни додатоци по најновите модни трендови и по најповолни цени.
 avto peralna_dejan_1

"Автоперална Дејан"

"Автоперална Дејан" нуди надворешно и внатрешно рачно миење на коли и останати превозни средства, како и целосно миење на мотор, со најсовремени средства кои чистат од секакви видови нечистотии без ризик од оштетување на возилото.

 lektira  Кафе бар "Лектира"

Кафе барот "Лектира" со локација на препознатливиот битолски Широк Сокак претставува совршено место за одмор и релаксација. Ова катче за духовна обнова на клиентите им нуди одлична музика, беспрекорна услуга и мноштво пијалоци(кафе, алкохолни и безалкохолни пијалоци).

 dea logo Фризерско студио "ДЕА" Фризерското студио "ДЕА" со локација во Старата Битолска Чаршија нуди секакви услуги за одржување и разубавување на косата и тоа стрижење, фенирање, фарбање, пеглање, шатирање итн.
 Dam Eko  

"Дам-Еко"

 

"Дам-Еко" е компанија која се занимава со производство и имплементација на декоративни садници од семенско и фиданско производство, односно хортикултурно и пејзажно обликување на просторот околу нас т.е. дворови, урбани паркови, индустриски зони, автопатишта, хотелски комплекси итн.  

Фризерско студио "Стил СВ Тренд"

Фризерското студио "Стил СВ Тренд" лоцирано во строгиот центар на градот нуди услуги за разубавување на косата и тоа стрижење, фарбање, шатирање, пеглање, минивал и останати услуги за одржување и разубавување на косата.

 simbol caffe_logo

Кафе бар "Симбол"

Кафе барот "Симбол" е совршено место за одмор и релаксација со најдобра локација во градот-Широк Сокак. За разлика од другите располага со повеќе видови на квалитетно кафе, а работи и на принципот "Coffee to go" по промотивни цени.

"САШО ТАЛЕВСКИ"

"САШО ТАЛЕВСКИ" е фарма за производство на сирово млеко, сместена во Лера - Битолско. Целокупното производство на  млеко за следните 5 години ќе биде откупувано како и досега од престижна млекара во регионот.

 Bonnes Vibes_logo

"Bonnes Vibes" кафе бар
 

"Bonnes Vibes" -  е кафе бар лоциран во горниот пазар во Битола. Располага со летна тераса и голем број алкохолни и безалкохолни (газирани и негазирани) пијалоци, голем избор на кафиња и чаеви, по пристапни цени за консументите.

 logo catbow

"CATBOW " ДООЕЛ

"CATBOW " ДООЕЛ -  Битола, произведува  и продава класична ловечка опрема - лакови и стрели, а исто така функционира како „Школа за стрелаштво“. Изработката  на производите е по мерка на корисникот, а продажбата се одвива преку веб страна така што лесно може да се нарача и плати не само од земјата, туку и од странство.

 Copy of_shvedskiot_logo

"Крибс"

"Крибс" - Шведскиот има нова локација на Градското Шеталиште во Битола. Врши продажба на брза храна, сендвичи, тостови, колбасици, хот-дог, и  пица која  е најчесто побаруван производ. Продажба се врши  на продажното место и со достава до побаруваната дестинација.

  _-_

"Чиколукс" - Кривогаштани

"Чиколукс" - Кривогаштани , произведува  готови кори за баклави, домашни пецива, пити, гибаници и мазници. Работи по принципот „од врата на врата“ во сите микро, мали и средни продавници за храна и маркети во Кривогаштани и околината, а исто така и во Битола, Прилеп и Струга.

 logo Korzo

Пица ресторан "КОРЗО"

Пица ресторан "КОРЗО" нуди одлична храна со совршена локација на Широк Сокак, Битола.  Успешно работи веќе 10 години, а располага со богатото мени од ладни и топли предјадења, свежи салати, чорби, пастрмајлии, пици, скара, риба,  и морска храна и специјалитети од македонската национална кујна.

"ЕКОНОМИЈА ПЕТРОВСКИ"

" ЕКОНОМИЈА ПЕТРОВСКИ"  е фарма лоцирана во Барешани - Битолско. Врши преработка и производство на млеко, месо и сирење од козјо потекло. Располага со сопствена локација во централното градско подрачје што отвора можност за ширење и подобрување на работата на компанијата.

„Мајер Градба“

„Мајер Градба“ е градежна компанија која работи во Прилепскиот и Битолскиот регион. Врши проектирање и градба на најразлични изведби на  семејните куќи, станбено деловни простории, гаражи и базени со примена на  интернационални стандарди за работа.

"АГРОРУБИН"

"АГРОРУБИН" - Битола се занимава со производство на млеко, пченица, пченка и јачмен, а во скора иднина е планирано и производство на лешници. Еколошки чистата средина на одгледување и континуираното вршење на проверки за контрола на квалитетот овозможува успешна работа.

 PAOLO logo

"ЧЕТИРИ ДАМИ" ДООЕЛ

"ЧЕТИРИ ДАМИ" ДООЕЛ  е лоциран во горниот пазар на Битола. Врши продажба на брендирани обувки и предмети од кожа. Понудата се состои од чевли, чанти, паричници и други кожни додатоци од брендирани производители како  Paolo Botticelli.

 juruk 4  "ЈУРУК-КАРПЕТ" ДООЕЛ

"ЈУРУК-КАРПЕТ" ДООЕЛ има поволна локација во близина на Сали Мостот, Битола. Врши малопродажба на теписи-теписони, патеки, комплети за WC и слична галантерија на производи. Голема предност во работењето е долгогодишното искуство на сопстеникот и неговата претходна соработка со голем број на луѓе.

Мотел и ресторан „Вила Вис“

Мотел и ресторан „Вила Вис“  се наоѓа на одлична локација во Битолско, Ниже Поле. Нуди прекрасни традиционални и современи јадења по сечиј вкус, располага со прекрасен амбиент и удобен мотелски престој, вкусна храна со пристапни цени, идеални климатски услови и огромна летна бавча и прекрасен поглед кон Битола.

Mojot velosiped

"Мојот Велосипед" ДООЕЛ - Прилеп

"Мојот Велосипед" ДООЕЛ - Прилеп дава уникатни услуги наменети за млади луѓе и туристи, кои се љубители на велосипеди. Врши изнајмување на велосипеди за туристички тури со што придонесува кон зачувување на животната средина и намалување  на штетните гасови од автомобилите, а исто така е економски исплатливо.

 Copy of_Kasito_Trejd_Logo

Бутик "Јована" лоциран во Т.Ц. „Амам“ - Охрид

Бутик "САРА" лоциран во Т.Ц. „Амам“ - Охрид, работи со трговија на големо и мало продажба на долна облека машка и женска,  како и продажба  на хулахопки и чорапи од асортиманот на „САРА“ – Скопје, а цените кои ги нуди се достапни за потрошувачите.

 Copy of_LOGO_Roza_Kanina

"Роза Канина" - Ресен

"Роза Канина" - Ресен се занимава со одгледување на зачински, ароматични и лековити растенија и растенија за потреби на фармацијата. Квалитетот го потврдува долгогодишното фамилијарно искуство, а производи се наменети за лица кои имаат здравствени проблеми, но и за правилен режим на исхрана.

 

 

"Агро Илче" ДООЕЛ

 

"Агро Илче" ДООЕЛ врши производство и продажба на овчко месо и овчко сирење со потврден квалитет. Производите кои ги нуди се продаваат на веќе стекнатите клиенти преку долгогодишното опслужување во Битола, Прилеп, Охрид и околните села.

 konekt  

Кафе бар "Конект"

 

Кафе бар "Конект" e  совршено место за одмор и релаксација со најдобра локација во Битола на Широк Сокак. Од конкуренцијата се издвојува со палета на свежи сокови и сладолед, пријатна музика и беспрекорната услуга, а исто така и голема понуда на различни видови пијалоци и квалитетно кафе.

,,Стартер Импекс Интернационал''
ДООЕЛ

,,Стартер Импекс Интернационал''ДООЕЛ, е колонијална продавница во Битола, чиј основач има долгогодишно искуство во работата, што е предуслов за успешна работа. Главната понуда е производи од прехрамбената индустрија и пропратни колонијални производи наменети за широка потрошувачка.

 

,,Агро Леска" ДООЕЛ

,,Агро Леска" ДООЕЛ се занимава со земјоделско производство на лешници и аронија. Има насади во реонот на Лера, Битолско, а своите производи ги пласира на домашен и странски пазар.

logo 1

Ресторанот „Excalibur“

Ресторанот „Excalibur“ се наоѓа во централното градско подрачје на Прилеп. Уникатен е во својата понуда на интернационални и медитерански специјалитети надополнето со пријатна и мирна атмосфера за уживање и задоволување на барањата на клиентите.

 eis logo

Козметичко-фризерско студио „E&S“

Козметичко-фризерско студио „E&S“ со нова локација во централното градско подрачје располага со стручно искуство и квалитетна опрема за стрижење, фенирање, шатирање и надградба на нокти, а цените кои ги нуди се пристапни и поволни за клиентите.

Logo Kamarite

Кафе бар „Камарите“

Кафе бар „Камарите“ - лоциран во централното градско подрачје на Битола на своите клиенти им нуди пријатна атмосфера со грижливо одбрана музика  што е предуслов за уживање во доброто кафе, алкохолните и безалкохолните пијалаци, а како дополнение на понудата се служат и неколку видови на мезе.

KORNER Logo_predlog

Fast Food ,,Корнер''

Fast Food ,,Корнер'' со локации на Широк Сокак - комплексот „Кај компирчињата“ и на Градското Шеталиште на своите клиенти им нуди хамбургер, чизбургер, тост, Гиро, Хот-дог, Чикен бургер, Пилешки прсти, ладен сендвич и помфрит, а како комплементарни производи на нив се нудат и пијалоци, разни сокови, пиво и кафе. Купувањето може да е „Take away“ и со лична достава според договорената локација.

ПЗУ Аптека ,,Галениус Мид''

ПЗУ Аптека ,,Галениус Мид''-Битола дава најпристапни цени на своите производи со цел задоволување на потребите на потрошувачите за лекови, козметички препарати, бебешка опрема и храна, медицинска опрема и помагала.

"Балисимо мермери" ДОО

"Балисимо мермери" ДОО е компанија за преработка и монтажа на мермерни и гранитни производи. Девет годишното искуство на основачот овозможува високо квалитетна  изработка и повеќегодишна гаранција на скали и подови, прозорски клупици, парапети, шанкови за кујни и надгробни споменици.

        bella-models

"Модна агенција Bella Models"

"Bella Models" е модна агенција од Прилеп, која се занимава со услуги за снимање на реклами, фотосесии, пронаоѓање на нови модни лица, помагање на многу млади лица да бидат откриени и нивно лансирање на модниот свет.

       termo-mont

Термо-Монт ДОО

Трендот на искористување на алтернативните извори на енергија надополнет со долгогодишното домашно и меѓународно искуство е главната причина за основање и развивање на бизнисот на "Термо-Монт"- Битола. Од 2002 врши продажба и монтажа на соларни системи, парно греење, подно греење, водовод и одвод, во сопствено продажно место со амбиција да стане дистрибутер на странски производи.

    Estimma logo

ЕСТИММА ДООЕЛ Битола

"ЕСТИММА ДООЕЛ" дејствува на локалниот пазар во Битола. Нуди услуги за дигитализација, најразлични печатарски услуги, почнувајќи од дизајн и печатење на визит карти до корпоративен идентитет. Фокус група се студенти и мали и средни компании. Кадарот е млад, високообразован, со познавања на компјутери и графичка индустрија. Со искористување на можностите на техниката и софтверот ќе се стреми кон најдобар производ што ќе и обезбеди уникатност и препознатливост на компанијата.

 МИКЕ ИНЖЕНЕРИНГ

 Основачот и носител на активностите - Каролина Димеска од Прилеп, повеќе години го проучува овој бизнис и теоретски одлично ја познава програма за производство на гранулат и јаловина. Обезбедувањето на сопствен електричен трансформатор би овозможило намалување на трошоците и зголемување на производството.

Звонко Такси

 Одличните познавања на работата овозможуваат "Звонко Такси" да врши превоз на патници на различни релации. За унапредување на работата ќе допринесе обезбедувањето на две возила за патнички превоз, а со тоа и вработување на уште две лица.

        Lootus J logo

Лоотус Ј

 "Лоотус Ј" од Битола, се занимава со консултантски услуги и обуки за странски јазици, обуки за компјутери, обуки за трудници, изработка на елаборати за IPARD, како и обуки за изработка на НАССР елаборати. Услугите можат да ги користат деца и возрасни, земјоделци, угостители и правни лица. Основачот смета дека досегашното искуство во овај семеен бизнис е предност и мотивација за посилен настап на пазарот.

АГРО КОМ

 "АГРО КОМ"- Прилеп, ги произведува полжавите helix aspersa. Oснова за работата е повеќегодишно проучување на полжавите, набавка и проучување на соодветната литература, контакти со пријатели и деловни партнери, посета на семинари од оваа област со што се подобрува работењето и прераснува во семеен бизнис.

 БО БО - ТЕА

 "БО БО -ТЕА" - Прилеп, произведува полжави од типот heliks aspersa, Полжавите се со висок квалитет и се наменети за продажба на италијанскиот пазар за подготовка на разни специјалитети во ресторани и хотели, како и за потреби на фармацевската индустрија.

       drim-travel

 Дрим травел

 Со единствено мото „Вашата насмевка е наша гордост", "Дрим травел" - Струга, е компанија која на локалниот пазар се издвојува со уникатна понуда на туристички услуги и тоа рент а кар услуги, туристички аранжмани, групни патувања (тури), рафтинг (кајак на диви води), дајвинг (нуркање), планинарење и патничко осигурување.

          magic giro logo

 Меџик Гиро

"Меџик гиро" e продавница со атрактивна локација на Широк сокак - Битола. Наменета е за брза и вкусна храна за широката популација со достапни цени за сечиј џеб. Препознатливото гиро е главен производ, а во пошироката палета се нуди и друга брза храна како што се „суфлаки" (ражнич) хамбургер, чизбургер, тост, помфрит. Како комплементарни производи на овие се нудат и пијалоци, разни сокови, пиво и кафе.

         krle vrle_logo

 КРЛЕ ВРЛЕ ДООЕЛ Битола

...Насмевката на едно дете вреди милион долари...е мотото на "КРЛЕ ВРЛЕ", битолска продавница за детски играчки, бебешка опрема, детска бижутерија, детски едукативни книги и енциклопедии. Преку проактивност и мотивираност се остварува идејата за понуда на нешто поразлично од другите и ново за пазарот.

       Elena logo

Козметичко Студио Елена

 "Козметичко студио Елена" - Битола, е опремено со современа и модерна опрема. Повеќегодишното искуство во работата надополнето со големиот број на посетени семинари од струката, овозможуваат квалитетна услуга и грижа за клиентите, како и задоволување на нивните потреби и барања.

ДРАКО 58

 "ДРАКО 58" - Битола, претставува продавница за свинско и јунешко месо. Постои веќе 18 години благодарение на квалитетната долгогодишна работа. Со помош на дистрибутери се врши достава на свежо свинско и јунешко месо (на големо и мало) до граѓаните на Битола, како и снабдување на повеќе ресторани, кафеани и сендвичари во градот.

ЛЕРА-АРОНИЈА

"ЛЕРА-АРОНИЈА" - Битола, врши производство и продажба на големо и мало на едно од најплодотворните овошја - аронија. Аронијата како храна и овошје кое има лековити својства наоѓа широка примена во медицината и козметиката. Нејзините својства овозможуваат подобрување на крвната слика, превентива и лекување на разни инфективни и кожни болести, болести на внатрешните органи, како и зајакнување на имунолошкиот систем.

      bf

ДООЕЛ „Батерфлај Ефект"

Мотото на „Батерфлај Ефект"- Битола е дека "чудото" што секое дете го носи длабоко во себе, треба навремено да се открие, неуморно и постојано да се развива. За таа цел се организираат различни манифестации, собири и дружења (за деца од предшколска и школска возраст) со забавно-рекреативен карактер.

Мага Фарм ДООЕЛ

"Мага Фарм ДООЕЛ" е фарма чиј сопственик добро ја познава производната програма на друштвото, производите и пазарот на тие производи. Повеќе години работи на производство на прасиња и сточна храна, во рамките на семејниот бизнис, а тоа искуство го смета како значаен фактор за опстојување на работата.

            logo Zeiss

 Оптика Цајс

 Оптика "Zeizz" - Битола, опстојува веќе 10 години, со отворени два дуќани во центарот на градот со препознатливо име, што се должи на беспрекорен изглед и професионална услуга. На едно место нуди светски познати брендови на очила за сонце, оптички очила, а исто така и контактни и декоративни леќи.

ДООЕЛ Тошо

"Тошо ДООЕЛ" се занимава со одгледување на свињи со локација во околината на Битола, а за скоро е планирано и со товење на телиња и друга стока. Погодните услови за реализација на бизнисот и искуството на основачот се основата на неговото опстојување и успешна работа.

avm-logo

 

"АВМ ЕУРО КОНСАЛТИНГ"

 

Понуда на квалитетни консултантски услуги е основа на работата на "АВМ ЕУРО КОНСАЛТИНГ" - Битола. Повеќегодишниот консултантски ангажман на основачот во бизнис секторот, се одразува со висок квалитет при изработка на ИПАРД програми, изработка на бизнис планови и услуги за вработување.

      sarika

 Сарика ДООЕЛ

"Сарика ДООЕЛ" делува на локалниот пазар во Прилеп и нуди услуги од областа на графичката индустрија. Дејноста опфаќа изработка на картонски кутии за прехранбена и други индустрии, како и изработка на канцелариски материјали.

Римасон Трејд Дооел

 Големиот број на месни индустрии, преработувачи на месо и угостителски објекти, ја дефинираа потребата од компанијата "Римасон Трејд Дооел" - Демир Хисар. Долгогодишното искуство во дејноста се јавува како појдовна точка за дистрибуирање на органски црева, кои се користат за производство на најразлични производи од месо како што се колбаси, виршли и други месни специјалитети. Како надополнување на дејноста се врши и дистрибуција на црн бибер во големи паковања за индустриски потреби.

Рамајана Натурал

 "Рамајана Натурал" - Прилеп, е компанија чиј основач има 10 годишно работно искуство во дејноста. Располага со рехабилитациона фитнес сала, сектор за корективна гимнастика за деца и млади, инфрацрвена сауна, кабинет за велнес анализа и едукација од областа на здравствени науки преку предавања наменети за лица со конкретни здравствени потешкотии.

ДООЕЛ МарСофи

 „Мар Софи" е интернет кафе, лоцирано во близина на пазарот во Битола. Нуди интернет услуги и можност за играње на видео игри. Сите компјутери се меѓусебно поврзани што овозможува кооперативно играње и натпреварување. Поставен е брз и стабилен интернет за брзо сурфање.

 hygiene logo

 Хигиене Сервице ДООЕЛ

"Hygiene service" - Битола, компанија која работи со трговија на големо со хемиски производи, а индиректно и услуга за истите производи. Бизнисот се одвива на целата територија на Република Македонија, со менаџирање од канцеларија во Битола. Работата е поделена на 6 региони во Македонија, а за секој од нив е ангаржиран дистрибутер.

ДООЕЛ „ИЛЧЕ ФУНГИ"

 Фактот што печурките како комерцијален продукт претставуваат вистински деликатес во менито на најдобрите ресторани во земјата и странство е основа на работата на ДООЕЛ „ИЛЧЕ ФУНГИ". Компанијата врши откупување и преработка на печурки и други шумски плодови со континуиран квалитет, по пристапни цени кои овозможуваат задоволство како кај купувачите, така и кај добавувачите.

        Elnet enter-

 ДООЕЛ "ЕЛНЕТ-ЕНТЕР"

 ДООЕЛ "ЕЛНЕТ-ЕНТЕР" е компанија која се занимава со сервис и продажба на компјутерска опрема и електроника. Како најважен производ/услуга со кој се издвојува на пазарот е продажба и сервис на компјутери и бела техника од брендирани компании.

               Bazar logo

 Гутенберг Принт - Галерија Базар

 "Гутенберг-Принт" е печатница која е основана во 1995 г. и ги извршува своите работни активности во с. Магарево. Нуди повеќе производи како што се изработка и печатење на книги, каталози, флаери, брошури, нотеси, календари. Со цел проширување на бизнисот, во центарот на Битола е отворена и продавница за сувенири - Галерија Базар. Во истата, освен сувенири се продаваат Византиски икони и други црковни предмети, како и печатени материјали за туристи (географски карти, разгледници, водичи и други информативни материјали и помагала).

 1.solina logo

 

Солина Центар

ДООЕЛ

"Битола има море" е слоганот на Солената Соба-Солина која нуди халотерапија, хромотерапија и аудиотерапија која најмногу се препорачува кај луѓето бронхијални пореметувања, а се препорачува за спортисти, стари лица, деца, вработени во рудници, фабрики за текстил и кожа, тутунската индустрија и сите други кои работат во загадени средини. Халотерапијата се одвива во амбиентално опремена и средена соба, во која во релаксирачка атмосфера се вдишува микропрашина од сува солена аеросол. Солената Соба овозможува превентива и лекување на природен начин.

   2.kiko 1609 logo

 

Кико 1609 ДООЕЛ

 

Со оглед на брзото време во кое живееме, транспортот станува клучнита алка на секојдневието. Компанијата Кико 1609 врши такси превоз и секогаш се залага да им овозможи на своите клиенти безбеден, навремен превоз, со достапни цени. Сопственикот Васко Пишмановски, покрај двете такси возила во иднина планира набавка на ново возило. Со континуираната работа, желба и посветеност, вложениот капитал и стекнатото 10 годишно искуство, Васко е сигурен во успехот на својата компанија.

5.capeli logo

 

Тони и Бале ДОО 

Capelli Art Studio нуди фризерски услуги: стрижење, фенирање, шатирање, фарбање итн. во строгиот центар на град Битола. Доколку сакате вашата коса да биде впечатлива по својата убавина, тогаш морате да ги посетите.

4.dojsevski logo

 2011 Дојошевски ДООЕЛ

Компанијата е новоформирано друштво од Битола, кое врши откуп на огревни дрва и нивна дистрибуција. Основач е Мирко Дојошевски, со долгогодишно искуство. Компанијата континуирано ги опслужува клиентите со квалитетно огревно дрво, по пристапни цени и брза испорака. Се планираат нови вработувања, како и зголмување на пазарниот удел.

            darling logo

 

Дарлинг Трејд ДООЕЛ 

Основна дејност на компанијата е трговија на мало-минимаркет. Главни производи за продажба, се прехранбени производиза секојдневна употреба, леб, слатки и други производи.Продажниот простор е 40 м2, реновиран и адаптиран за продажба. Исто така, постои дел во продавница за овошје и зеленчук. Сопственичката има долгогодишно искуство во оваа област и затоа нуди квалитетни производи и услуги на клиентите.

       28.zz group 2011 logo

Z&Z

Нова компанија која се занимава со производство на еколошки хартиени кеси. Мисијата на компанијата е да се произведуваат хартиени еко кеси со висок квалитет и поволни цени. Потенцијални клиенти се: мини и мега маркети, облека продавници, трговски центри, итн.

kamaj logo

Камај Студио

Нова компанија за воспоставување на првиот целосно  ААА студио за развој на видео игри на различни платформи(PC, VBox, Play Station) во Македонија. Финалните производи на студиото се видео игри во форма на пакет со податоци кој ги содржи сите потребни информации за играта. Компанијата нема директна продажба на производи за клиентите. Оваа операција ќе се изведува преку куќи за објавувања на видео игри со студиото ќе направи договор.

Фро - Мар ДООЕЛ

Компанија од Прилеп чии главни производи се разни видови на крзнени кукли и украсни перничиња. Досега клиенти имаат од цела држава, кои се презадоволни од нивните производи. Основачот Мимоза Ѓорѓиеска е вработено лице, а има уште 3 други вработени со полно работно време. Со развојот и зајакнувањето на бизнисот се планира вработување и на други лица. Долгорочно, се планира и усвојување на производство со нови модели на производи.

12.shitake logo

 Биомарел Шитаке ДООЕЛ

Биомарел е прва и единствена фарма за производство на свежа печурка шитаке во Македонија. Шитакето е вистински деликатес-има извондредно префинет и богат вкус, витамини повеќе од било кој друг зеленчук, а арома над сите видови печурки. Во асортиманот на производи компанијата нуди пакована свежа и мелена сува шитаке печурка. Биомарел успешно ги пласира своите производи низ целата држава. Во иднина се планира проширување на производството со три нови производи: шитаке во капсули, во таблети и чај од шитаке, нови вработувања, како и освојување на нови пазари.

Делби ДООЕЛ

„ДЕЛ-БИ" е друштво за транспорт трговија и услуги, со традиција од петнаесет години. Компанијата транспортира секаков вид на стока, во државата и надвор од неа-Грција, Бугарија, Албанија, Италија итн. Професионализмот во работата ги издвојува од останатите. Планираат набавка на ново транспортно возило-камион со приколка, со што би се проширил и обемот на работа.

14.baern min logo Баерн - Мин ДООЕЛ

Баерн Мин е кафетерија со со пикадо, билјард и други забавни игри. Сопственикот Петар планира изградба на летна бавча. Баерн Мин се наоѓа во центарот на градот и нуди амбиент за уживање, одмор и релаксација од секојдневието.

Декоформ ДООЕЛ

Произведува мебел дизајниран и изведен според просторот, желбите и потребите на клиентот. Сопственикот Дичов има големо искуство во оваа дејност, како и високо образование во оваа област. Се планира воведување на нови унифицирани производи кои ќе имаат сличен дизајн, цена и технологија за производство која е потребно да се набави, а која ќе овозможи повисок квалитет на финалниот производ. Визијата на Игор е Декофарм да прерасне во модерна мала фабрика за производство на финални производи во мали серии со флексибилно и лесно прилагодливо производство, спремно да одговори на предизвиците на пазарот.

Каризма 2010 ДООЕЛ

Каризма 2010 произведува леб и бели печива во свежа состојба. Успешно работи на пазарот, со 4 лица кои произведуваат бели печива во градот Прилеп со асортиман на: кифли, ѓевреци, буреци, пици, итн. Довербата кај клиентите ја стекнуваат со високиот квалитет на производите, навременото исполнување на договорни рокови и конкурентни цени.

         kote-logo


Коте ДООЕЛ

Одгледува кокошки-несилки за производство и продажба на јајца. Фармата се наоѓа во Битолско село Породин со професионално подготвен простор за одгледување на околу 250 кокошки, а неговата цел во иднина е проширување на производството. Овој вид на кокошки несат квалитетни јајца кои се разликуваат од останатото производство. Производите се со висок квалитет и купувачите се задоволни од производот.

18.ljube trans

Љубе Транс ДООЕЛ

Љубе Транс нуди такси услуги со две такси возила. Клиентите се задоволни од професионалноста. Сопственикот Митревски во иднина планира да го развие својот бизнис преку проширување на возниот парк и на подолг период, зголемување на понудата во однос на карго превоз и превоз на патници на далечни дестинации.

19.creativ logo

 

Креатив-Мики ТП 

Компанија од Ресен која изработува облека. Креативноста на Милка е изразена во изработка на најразлични фустани, кошули, сакоа, пантолони по мерка на клиентите. Нејзините клиенти зборуваат за одличниот квалитет на нејзината работа. Бизнисот поседува потенцијал за проширување и вработување на нови лица, затоа што побарувачката за производите е голема.

20.invest media logo

 

Инвест Медиа ДООЕЛ 

Инвест Медиа е компанија од Охрид кое се занимава со набавка, монтажа, продажба, организирање и достава на PVC дограма. Производната палета се состои од PVC прозорци од германскиот производител "WINHOUSE", италијански внатрешни врати "TEHNOS KOMPANI" од компанијата "DEPORTE" и сигурносни врати од "КАМИ" од домашно производство исклучиво за нашите потреби. Компанијата успешно работи од 2008 година и по највисоки стандарди за функционирање на еден ваков бизнис.

logo-apostolovski

Апостоловски ентериери ДООЕЛ

Апостоловски Ентериери е друштво за производство на мебел кое врши обработка на производи од дрвени–плочести материјали, кујни, регали, спални и детски соби, опремување на канцеларии и друго. Мебелот се изработува зависно од порачката од клиентот од: медијапан, фурниран медијапан, иверица и дрво, истиот е изработен професионално со квалитетни материјали.

 

Унико Мода ДОО 

Унико мода се занимава со продажба на облека и модни додатоци. Доколку сакате да бидете секогаш модерни, да изгледате убаво, а сето тоа да го добиете по пристапни цени, бутикот Едвард е вистинскиот избор за вас. Со атрактивна локација во центарот на градот, компанијата планира реконструкција на постоечкиот објект и вработување на нови лица. Сопствениците имаат долгогодишно искуство во оваа дејност и клиентите ги препознаваат по квалитетот на производите што ги нудат.

Стемафарм 

 Приватна здравствена установа во Могила со основна дејност промет на лекови и санитетски материјали и подружница во село Дедебалци. Производите се од програмата на лекови на позитивна листа на министерството за здравство како и други аналгетици, кардиотоници, антибиотици, антипиретици, пасти и капки. Планираат во иднина со нова инвестиција да ја збогатат понудата со парамедицински производи од природна и билна база како и козметички средства.

25.nimadoor logo

 

Нимадоор ДООЕЛ 

Нимадор изработува на дрвена градежна столарија по најнови стандарди кои гарантираат квалитет. Производите се изработуваат по мерка и избор на материјали на клиентот. Главни продажни производи се внатрешни врати, дограма и кујни. Проширувањето на бизнисот во наредниот период преку набавка на машини и нови вработувања се меѓу приоритетите.

   body m_logo

Боди Мими ДООЕЛ 

Боди М е козметички салон со стручен персонал најсовремена опрема за третман на лице, тело, надградба на нокти, депилација и масажа. Препознатливи се по квалитетот, а бројот на клиентите постојано се зголемува. Цените се пристапни за секого, што дополнително ја издвојува компанијата од конкуренцијата.

 

Сарфил 

Сарфил е новоформирана компанија која ќе се занимава со производство на јајца и пилешко месо. Сопственикот е ентузијаст дека со напорна работа и квалитетен производ ќе привлечи голем број на клиенти. Производството ќе биде организирано по највисоки еколошки стандарди, со здрав производ по пристапни цени. Откако ќе се пробие на пазарот и придобие клиенти, компанијата планира полека проширување на производството, набавка на дополнителна опрема и зголемување на бројот на вработени.

29.hroma logo

 

Хрома ДООЕЛ 

Компанијата е дел од мрежаата на добро познатиот бренд Каливита (витамини, минерали, антиоксиданси, амино ациди, треви итн.) Производите на оваа компанија се произведени со најнова технологија придружена со соодветна контрола на квалитетот. На тој начин компнаијата нуди различни видови на додатоци на исхраната за секој кој сака да води здрав живот.

 caci logo

 Фризерско студио Цаци

Главни услуги кои ги нуди компанијата се стрижење, фарбање, фенирање, шатирање, надградби на коса итн. Салонот има модерна опрема и работи веќе три години, лоциран во центарот на градот Битола. Сопственичката Славица има 8 годишно искуство во областа и има посетувано голем број на семинари, саеми и обуки. Визијата на компанијата е да се развива и расти во согласност со задоволството на клиентите како и проширување на капацитетот за пораст во мрежа на фризерски салони.

 Бојан Кима

 

Компанија лоцирана во околината на Струга која се занимава со градежништво. За квалитетна работа компанијата ги има сите алати потребни за градежна работа, скелиња за градба, апарат за прецизно сечење на плочки итн. Компеттитвноста на услугата потекнува од поволните цени, како и од квалитетот на градежната работа која се изведува. 

Вега ИМС

Компанија за производство на домашен мебел. Компанијата е фокусирана кон производство на најразличен кујнски мебел, спални и детски соби. Се планира постигнување на стабилност во имплементацијата на програмите за производство, воведување на нови производстевни елементи како и отворање на мрежа на преставништа во целата држава. 

           logo1

 АТ Павловски

Академијата за тенис "Павловски" обезбедува техничка опрема - изнајмување на термини за рекреативно играње на тенис , тренери со професионалана лиценца од македонската тениска федерација, основна тениска школа, индивидуални тренинзи, како и настап на тениски турнири (дипломи за учесниците). Академијата "Павловски" ја нуди синтагмата на спортот и забавата. Директорот Павловски има 30 годишно работно искуство во областа на тенискиот спорт. Во иднина се планира да се почни со работа и со деца од 4 до 6 годин , тениска градинка и мини тенис и со школа за рекреативци. Квалитетот на услугите постојано се подобрува со посета на стручниот кадар на семинари, симпозиуми во областа на тенискиот спорт.

        Refresh-Tvoe_Info

Refresh Marketing

Компанијата се занимава со директен маркетинг, интернет маркетинг и герила маркетинг и други видови на маркетинг кои ја зголемуваат продажбата. Други услуги кои се нудат се: организација и промоција на настани, веб дизајн, дизјан на лого и брендирање.

sette 2

SETTE media monitoring

SETTE media monitoring е компанија специјализирана за мониторирање на печатените медиуми публикувани во Македонија. Нивните корисници добиваат точни и навремени информации за се она што е објавено во печатените медиуми за нив, за нивната конкуренција, за нивните партнери или за се што е од нивен интерес.

  nmc NMC

New Media Corporation е ИТ организација, фокусирана кон примена на современи бизнис модели за подобар менаџмент со деловните процеси, за подобра интеракција со потрошувачите како и за дефинирање на стратегиски, финансии и ИТ оперативни одлуки. Производството на десктоп и веб софтверски апликации е нивнатата главна определба, но присутни се и во пазарот на ИТ консалтингот, издаваштвото на ИТ деловна литература како и во секторот за комјутерска едукација на бизнис корисници.

VF ВФ Паркет ДООЕЛ

За да биди вашиот простор секогаш исполнет со позитивна енергија и да се чувствувате пријатно, тука е фирмата ВФ паркет. ВФ Паркет ќе се погрижи за вашиот под, секогаш да бидете задоволни од тоа што пред вас го гледате.

krsteviLogo Крстеви ДОО

Изгледајте беспрекорно и блескајте во било која пригода со помош на фирмата Крстеви. За секој од вас грижливо имаат да ви понудат најдобар модел на парчиња накит со уникатен дизајн.

nov_dekor Нов Декор ДООЕЛ

Дали сте имале некогаш проблеми со уредувањето на вашиот ентериер? Не се грижете, тоа им се случува на многумина, затоа Нов Декор се тука- тие го знаат најдоброто решение за да го направат просторот удобен. Фирма која има идеја секој од клиентите, како да им го подобри секојдневниот живот преку изработка на мебел, кој одлично ќе се вклопува во нивните домови, хотели, ресторани, канцеларии.

prkos Пркос Корпорејшн ДООЕЛ

"An apple a day keeps the doctor away". Дали би можеле да замислете денеска да јадете овошје, а притоа да не вкусите од надалеку познатото преспанско јаболко? Најголемиот природен извор на витамини ви го нуди фирмата Пркос Корпорејшн и тоа не обично преспанско јаболко, туку квалитетно, здраво и безбедно јаболко, најдоброто за вашето здравје и виталност".

Nafismas Нафис Мас ДООЕЛ

Најдобрата металостругарска работилница во градот Битола, се што ви треба секаков вид на металоструграски услуги ги имате во ваша близина. Одлично опремена со најнови алати и машини за обезбедување на квалитет во она што ќе ви го понудат.

PrimaSlim Прима Слим ДООЕЛ

Светлината е нешто што го облагородува вашиот простор каде и да се наоѓате, во вашиот дом, во вашата канцеларија, во ресторан, едноставно на секое место ја чувствувате потребата од квалитет. Осветлувачките тела кои ви ги нуди „Прима-Слим“ се оние вистинските. Разновидни модели на лустери, плафонки, столни ламби, рефлектори, фенери, надворешно осветлување и многу други производи со најмодерен дизајн креирани како по мерка да одговараат на вашите вкусови.

porta_jazz Порта Џез

Место за уживање, место за релаксација, место за најдобра музика, место со посебен стил, тоа е кафе барот Порта Џез. Пријатниот и опуштен амбиент овозможува совршена слобода на мислите и суптилност во чувството на пиењето на кафе. Овај амбиент нуди задоволство и желба за подолго останување во него. Не е случајност што кафе барот е откриен од познати личности, но и од прикриените трагачи по мир. Дискретната џез музика за секој дел од денот му дава призвук на култно место. По најпознатата улица Широк Сокак испиете го вашето кафе и уживајте во прекрасно уредениот ентериер во етно стил.

siterz Ситерз ДООЕЛ

За вашиот живот да биде полесен и да се движите со иста брзина како што се равива технологијата тука е компанијата Ситерз. Огромно богатство е да имате тим покрај вас кој ве почитува и сака да бидете вие предводници на новото време. Ситерз е компанија која егзистира на полето на најновите и најсовремени интернет технологии. Ја дизајнира вашата веб страна, ја одржува, оптимизира најиновативно, најквалитетно и најпрофесионално.

svetiDent Свети Дент

Само најдоброто за нивните пациенти е нивното мото. Вашата насмевка е едно од најголемите богатства, а тие знаат најдобро да се грижат за неа. Во стоматолошката ординација Свети Дент ги имате најквалитетните услуги од стоматологијата. Одлично опремена ординација и најљубезен тим за работа кој се грижи за здравјето на вашата уста.

VillaLogo Мотел Вила Милина

Туризмот претставува значаен дел од традицијата на една земја преку него секој може да го погледне нејзиното богатство. Кон збогатувањето на таа култура може да се надоврзе и Методија Наумовски кој преку својот мотел “Вила Милина” ја доловува сликата на идилична и мирна Македонија кој ги доловува срцата на сите посетители. Сето ова може да го понуди со автентичниот селски амбиент и храна на која никој нема да остане рамнодушен.

kesko-avu Кеско Аву ДООЕЛ

Електро материјалите ја претставуваат основата на се без разлика дали станува збор за најмала куќа, ултрамодерна зграда или трговски центар тие се тука. Квалитетот на добрите електро материјали како и нивната инсталација можат да направат огромна разлика пред се во безбедност, но и во естетиката која е се повеќе застапена во модерниот начин на живот. Кеско Аву со својот огромен асортиман и цени нуди посебност и квалитет за услугите кои ги нуди.

logo_loud_pixel Лауд Пискел ДОО

Живееме во време на медиумска експлозија и секодневно огромен број на компании, институции, организации и останати личности се споменуваат во различните медиуми. Добро пренесената и точна информција претставува моќ со која компаниите би имале предност во однос на нивната конкуренција. Генијалноста на Лауд Пиксел во смисла на анализа на пазарот како и нивната генијалност, амбиција и идеи ги постави во предност пред својата конкуренција. Тие нудат секако вид на решенија за надворешно рекламирање по барање на своите клиенти и ќе им излезат во пресрет на сите ваши идеи.

Оли Дизајн ДООЕЛ

Иднината на градежништвото, особено на внатрешниот дизајн е во квалитетната изработка и изведба на гипс картонските елементи. Корисност од овој вид на материјал е од непроценливо богатство поради неговиот изглед, едноставноста и економичноста може со сигурност да се гарантира дека е незаменлив. Покрај горенаведените каректеристики потребен е уште еден фактор кој може да се рече дека е најважен, а тоа е изведувачот. Со Оли Дизајн ќе ги увидите сите позитивни работи на ваквиот занает. Преку неговата услуга која изобилува со квалитет ќе се уверите во неговата стручност.

GABRIELA_21_Logo_mkd Делком Габриела 21 ДООЕЛ

Пекарството е еден од најстарите занаети кои постојат и кои се во постојана еволуција и надоградување. Во овај занает покрај знаењето важна е и креативноста и квалитетот во работењето да се направи нешто што го нема кај другите. Успешноста на оваа компанија е заслуга на Сашо Деловски кој со своето стекнато искуство во Германија и Австралија ги издигна своите производи на ниво кое е недостижно за конкуренцијата.

PspscanecLogo Пишичанец

ДООЕЛ Пишичанец е фирма која се наоѓа во прекрасното планинско село Пишица во близината на Пробиштип. Место кое изобилува со природна убавина и од кое потекнуваат најздравите и најубави производи. Затоа и постои Пишичанец, преку квалитетно фармерско производство, да го обезбеди на вашата трпеза највкусното јагнешко месо и овчко млеко.

Агрикоп-МТ

Агрикоп-Мт Дооел с. Загориче Демир Хисар, се занимава со откуп и препродажба на боровинки, смрека, печурки и мов. Негова основна дејност е земјоделска дејност - одгледување на зеленчук, цвеќе, украсни билки и производство на семе од нив. Пласманот на производите се одвива непречено на домашен пазар, без никакви проблеми бидејки инвеститорот е еден од поголемите земјоделци.

Лаб Про Дентал

П.З.У. “ЛАБ ПРО ДЕНТАЛ” – Битола е приватна здравствена установа за производство на заботехнички помагала во стоматологијата. Застапувајќи и спроведувајќи ги целосните светски стандарди за квалитетен производ, им нуди на клиентите одлични услови за соработка. Производната палета се состои од голем асортиман на производи кои со тек на време ќе се проширува и подобрува во квалитетот, естетиката како и ефикасноста и брзината на изработка на протетски помагала.

Рексус Лед системи

РЕКСУС ЛЕД СИСТЕМИ е компанија основана во јуни 2009 година и се занимава со проектирање, изведба и имплементирање на најновата ЛЕД економична технологија и соларни системи. Покрај овие услуги постои и огромен избор на производи:  ЛЕД – секаков вид на внатрешно и надворешно ЛЕД осветлување, ЛЕД дисплеи и ЛЕД панели со движечки текст

ОБНОВЛИВА ЕНЕРГИЈА – соларни панели, акумулаторски единици (батерии)

Амалфи

„Амалфи“ ДООЕЛ е компанија чија дејност е угостителство и тоа конкретно пица ресторан. Името на овој пица ресторан е „Метро“ кој е лоциран во самиот центар на Битола непосредно до Широк Сокак. Производите кои што се нудат се пици и различни видови на храна која се служи во пица ресторанот и со достава преку нарачки по телефон.

Оваа компанија веќе успешно работи и докажала дека може да се задржи на пазарот покрај огромната конкуренција која што ја има. Компанијата е препознатлива по своите пици на „метро“ кои што се нарачуваат по димензии во зависност од должината/ширината и уште повеќе препознатлива по добриот квалитет кој што се нуди.

Aluklip Алу Клип Најдобрата алуминиумска дограма може да ја најдете само во компанијата „АЛУ-КЛИП“. Тие ги нудат најквалитетните алуминиумски и PVC дограми за помали и лесни конструкции. Нивните услуги се наменети за сите вас кои сакате најквалитетно да го заштитите вашиот дом, вашите канцеларии и други објекти од атмосферски влијанија.
trach_1 Студио Трач

Студио за професионална естетска и корективна козметологиjа на лице,тело и коса,каде што на едно место на постоечка клиентела им се нудат услуги за разубавување, релаксирање, стилизирање или комплетна промена на нивниот имиџ. Секогаш во тек со најновите трендови и достигнувања. На едно место можете да ги најдете луѓето на кои ќе им ја поклоните довербата за вашиот изглед.

Ките Ем Из

Компанија за производство на специјални видови на леб, сите видови на пецива и колачи.  За квалитетот на нивните производи, зборува долгогодишната традиција. Препознатливи се по одличниот вкус и ниските цени. Дефинитивно најдобар избор кога се работи за пекарски производи. Кај нив можете да ги најдете најдобрите производи, произведени по највисоки стандарди и со највисок квалитет.

Lucija_apartmani Лучија Апартмани

Најмодерни апартмани, комплетно и луксузно опремени-гостите имаат можност да уживаат во изворно опкружување, со амбиент на стариот Охрид. Во нивното над 15 годишно работење ги посетиле гости од целиот свет, кои само го потврдиле нивниот квалитет и високото ниво на услуга која ја нудат. Доколку сакате да се релаксирате и вашиот одмор да биде најдобар досега, мора да ги посетите. Одлична локација во строгиот центар на градот.

Logo_Aktiva Актива Про Дооел

Сметководствено биро со најбрзи, најквалитетни и најевтини сметководствени услуги во градот. Нудат широка палета на консултантски услуги, отворање, затворање, пререгистрација на фирми, пријава и одјава на вработени во сите финансиски институции и подрачни Министерства, како и сите останати административни работи на голем број компании и невладини организации. Посетете ги за да се уверите во нивната професионалност

Ви Ба Дизајн

Компанија која се занимава со кроење на плочест материјал (иверица, медијапан) како и изработка на внатрешен ентериер кујни детски соби спални соби регали канцелариски елементи и други производи и модели по нарачка. Нивните производи се изработуваат со најсовремени машини и материјали со одличен квалитет и со тоа крајниот производ е со врвен квалитет. Доколку сакате вашиот дом, канцеларија да изгледаат модерно и убаво, Ви Ба Дизајн е вистинската компанија која треба да ја посетите

Dreamcaffe Дреам кафе

Кафето е наше секојдневие и потреба. Во Македонија, во Битола, кафето е нашиот живот, навика и потреба поради темпото на живот и потребата да се има енергија и простор за себе и пријателите. ДООЕЛ “Dzipni”  е кафе бар лоциран во новиот пазар во Битола. Тоа е „куќа на кафето“ која ги послужува и преработува сите видови на кафе и  пијалоци.Палетата на производи е најголема од ваков тип на кафетерии со преку 30 производи од кафе и освежителни пијалпци.

Црвена јагода

Компанија специјализирана за производство на јаготки.  Високиот квалитет, одличниот вкус се она по што се препознатливи и се одвојуваат од конкуренцијата. Јаготките ги произведуваат во еколошки чиста средина, по највисоки стандарди за квалитет и безбедност. И сето тоа по најповолни цени.

KALA_Logo_konecno Фрагантика

Парфимерија која ви нуди козметика и парфеми од најпознати марки. На едно место имате огромен спектар на производи кои може да ги изберете за вас и за вашите најблиски за секоја пригода. Покрај козметиката и парфемите, Фрагантика во својата палета има секогаш најнови модели на квалитетна бижутерија и накит. Во чекор со новите трендови, се грижат за вашиот изглед да бидете модерни у убави.

Stillisimo Стилисимо

„СТИЛИСИМО„ му нуди на своите клиенти широк спектар на услуги. Она што се нагласува како основна предност во однос на конкуренцијата е флексибилност на услугите. Самото квалитетно и добро работење на „СТИЛИСИМО„ ја зголеми неговата клиентела и од другите делови на Битола. Фризерскиoт салон ги користи најсовремените трендови и методи за обликување. Со таков пристап кон клиентите „СТИЛИСИМО„ оправдано се позиционира како салон „вашиот стил ... наша обрска„ што е основно мото на фризерскиот салон.

Лаб Плус

Лаб Плус е компанија која изработува печати, визит карти, реклами, етикети за во текстилната индустрија и други услуги од графичката индустрија. Производите се со висок квалитет, признати на пазарот и лесно препознатливи. Во производството се употребуваат сировини и репроматеријали со потекло од ЕУ преку нивните застапници со екстра квалитет.

Циклус комерц

Компанијата Циклус Комерц од Прилеп е 100% приватна компанија која се занимава со откуп, преработка и паковање на

земјоделски производи- сушен зеленчук и овошје и зрнести производи. Фирмата работи со структура во која секоја област од работењето и обврските кои произлегуваат соодветно се одговорност на лица кои се едуцирани, обучени и со долгогодишно работно искуство. Производството се организира во оптимални услови, а покрај продажбата и застапеноста на индустрискиот пазар во Р. Македонија оваа компанија го зголемува процентот на продажба и преку сопствен извоз во Косово и Албанија. Нивните производи можете да ги најдете низ сите поголеми маркети како  Веро, Меркатор, СП-Маркет, Бима Нутс, Дидем Трејд и други.

EN VI( Instinct)

Во рамките на компанијта ДООЕЛ ,,ЕНВИ,,работи еден од најпосетуваните  кафе барови на широк сокак, а тоа е луксузниот кафе бар „ Инстинкт“. 

Инстинкт е кфаич , каде младата популација наоѓа забава како во текот на денот така и во ноќните часови, поради разновидната програма со гостувања на познати уметници, музички групи, бендови и сл. Угостителските услуги кои ги нуди кафе барот Инстинкт се професионални, брзи и постојано се унапредуваат и усовршуваат пратејќи ги најновите трендови во овој бизнис.Посебен начин се обрнува на начинот и амбалажата во која се служат пијалоците што го прави овој бар доста атрактивен и посебен во однос на другите кафе- барови.

 
google